Záchrana dat

 

 

Záchrana dat z poškozených disků, flash disků a dalších médií

Na flashce jsem měl uložené fotky a teď vypadá prázdná

Z pevného disku počítače se ozývají divné zvuky a počítač nenastartuje

Naše diskové úložiště se po výměně vadného disku neobnovilo.

Poškozený disk nemusí znamenat ztrátu dat

V současné době je většina dokumentů a informací uložena v elektronické podobě na některém z datových nosičů – harddisku, SSD disku, flashce nebo paměťové kartě. Každého z nás někdy potkala nebo potká situace, ve které dojde k selhání některého z nosičů a ztrátě dat. Pokud neexistuje záloha, vzniká závažný problém. Ve většině případu lze ale ztracená data obnovit. Ne vždy se jedná o jednoduché úkony, které byste byli schopni zvládnout z pohodlí svého domova, a proto nabízíme službu záchrany dat.
Umíme obnovit data z HDD i SSD disků, z RAID diskových polí, flash disků a paměťových karet, ale také z mobilních telefonů a dalších zařízení a médií. Cena a doba zpracování závisí na druhu a rozsahu poškození.

V případě podezření na poškození datového média je vhodné ho okamžitě přestat užívat a provést jeho odbornou diagnostiku, popřípadě zálohu dat. Odkládání řešení problému ve většině případů znamená následný několikanásobný nárůst ceny za obnovu dat.

 

„Víte, že…“

záchrana ztracených dat nemusí vždy znamenat desetitisícové náklady na jejich obnovu?

Co dokážeme

 

HDD

Pevné disky se stále vyskytují ve většině stolních počítačů, ve straších noteboocích a jsou použity ve většině externích disků či úložišť. Obsahují celou řadu pohyblivých částí a obecně patří k nejnáchylnějším na mechanické poškození. Selhat může rovněž ovládací elektronika. Nabízíme obnovu dat při mechanickém poškození i poškození elekroniky disku.

SSD a flash disky

SSD disky a flash disky jsou elektronické nosiče dat, které se od běžných HDD disků odlišují tím, že nemají žádné pohyblivé části, díky čemuž nabízí výrazně vyšší rychlost při přenosu dat. Jsou méně náchylné na mechanické poškození pádem či otřesy, o to častěji pak dochází k problémům s řídící elektronikou zařízení.

RAID disková pole

Jsme schopni zachránit data z poškozených hardwarových i softwarových diskových polí i bez znalosti jejich konfigurace. Obnovu dat jsme schopni provést na všech typech diskových polí, jako jsou RAID 0, RAID 1, nebo RAID 5.

Mobilní zařízení

Zachraňujeme data i z mobilních zařízení – telefonů, tabletů. Jsme schopni obnovit data i nefunkčních, nebo poškozených zařízení.

Případová studie 

Klient: Soukromý podnikatel

Problém: Selhání raidového úložiště

Naše řešení:

Klient nás kontaktoval s žádostí o radu po selhání externího raidového úložiště. Po výměně jednoho nefunkčního disku z raidového pole nedošlo k rekonstrukci pole, po několika marných pokusech pak přestalo úložiště reagovat úplně. Klient se pokusil nejprve řešit problém s podporou výrobce, avšak neúspěšně. Obrátil se proto na nás. Všechny disky z úložiště se ukázaly jako funkční, podařilo se nám dokonce načíst i údajně nefunkční vyměněný disk. Po vytvoření záložních kopií všech disků pole se nám podařilo identifikovat parametry použitého RAID 5 pole a s jejich znalostí jsme následně pomocí specializovaného software původní pole obnovili a mohli jsme klientovi předat jeho vykopírovaná firemní data k dalšímu využití.

 

Dominik Novák

Konzultant

Potřebujete obnovit nebo zachránit data?

+420 722 018 021