Zabezpečení počítačů a telefonů

 

 

Ani vy se do něj nedostanete

Chci mít jistotu, že v případě ztráty či odcizení notebooku se má data nedostanou do nepovolaných rukou

Potřebuji spolehlivě vyčistit počítač od jakýchkoliv pozůstatků starých dat tak, aby je nebylo možné obnovit.

V mobilním telefonu mám množství citlivých dat a potřebuji je maximálně ochránit proti zneužití.

O bezpečnost svých dat by se měl starat každý

Prakticky každý z nás má na svých elektronických zařízeních uloženou celou řadu citlivých nebo cenných dat – někdo na mobilním telefonu, jiný na notebooku. Pro někoho jsou to citlivé osobní zprávy, pro někoho finanční výkazy, obchodní korespondence a pro někoho třeba fotografie.
Tato data bychom měli účinným způsobem chránit buď před neoprávněným přístupem nebo před jejich ztrátou – zejména u přenosných zařízení, jako jsou mobilní telefony nebo notebooky, nemůžeme nikdy vyloučit riziko odcizení nebo ztráty zařízení, počítat musíme i s možností nevratného fyzického poškození přístroje.
Pomůžeme vám se správným nastavením vašeho zabezpečení tak, aby efektivně minimalizovalo ztrátu či zneužití vašich dat a současně vás zbytečně nezatěžovalo v každodenním používání vašeho zařízení. Naučíme vás základní pravidla bezpečné práce s daty na vašich zařízeních. A vůbec nevadí, že „počítačům“ nerozumíte. Zvládne to každý.

„Víte, že…“

Ztrátě či odcizení vašich dat můžete velmi jednoduše předcházet, a to s minimálními náklady?

Jak postupujeme

 

Seznámení

Abychom byli schopni navrhnout opatření adekvátní vašemu způsobu práce a povaze vašich dat, krátce se seznámíme s tím, co a jak děláte, kde se pohybujete a jakým rizikům jste vystaveni.

Návrh

Na základě zjištěných informací vám navrhneme variantní řešení pro efektivní zabezpečení vašich dat. Sami si vyberete variantu dle svých preferencí a podle toho, čemu přikládáte důležitost.

Realizace

Aplikujeme navržená opatření, v případě potřeby provedeme instalaci potřebného software nebo hardware. Naučíme vás vše obsluhovat a dostanete od nás i několik rad pro další práci.

Aftercare

Jednou za čas se sejdeme a zjistíme, zda vše funguje, jak má. Ověříme, zda se nezměnily podmínky vaší práce nebo rozsah a typ vašich dat a nebude vhodné upravit některé činnosti či nastavení.

Případová studie

Klient: Finanční instituce

Problém: Bývalí zaměstnanci si pravděpodobně odnesli cenné know-how ke konkurenci

Naše řešení:

Od klienta jsme převzali osobní počítače a mobilní telefony bývalých zaměstnanců, které jim byly odebrány ihned po podání výpovědí. Všeobecně uznávanými postupy jsme provedli zajištění dat z těchto zařízení takovým způsobem, aby nebyla porušena jejich integrita a výstupy bylo možné v případě závažných zjištění využít v trestně-právním řízení.

Následně byla provedena analýza zajištěných dat. V systémových souborech a smazaných datech se podařilo identifikovat části dokumentů a emailových zpráv, které potvrdily klientovo podezření. V jednom ze zajištěných telefonů byly pak po prolomení jeho ochrany nalezeny části konverzací mezi bývalými zaměstnanci, jednoznačně dokazující cílenou exfiltraci citlivých obchodních údajů ke konkurenci.

 

Dominik Novák

Konzultant

Potřebujete pomoc s ochranou vašich dat?

+420 722 018 021