Školení - ochrana dat

Training<

Ochrana citlivých dat

  • 1

   Spolehlivé mazání a likvidace dat

   S narůstající přístupností informačních technologií celá řada z nás uchovává v digitální podobě stále více citlivých osobních nebo firemních dat či dokumentů. Často se pak setkáváme s potřebou tato data spolehlivě a nevratně smazat. Ačkoliv nejčastější příčinou bývá prodej samotného datového nosiče (např. hard disku), i za běžného provozu - zejména v rámci zaměstnání či podnikání - chceme mít jistotu, že k datům, která již nepotřebujeme, nezíská v budoucnosti nikdo přístup - a to např. ani v případě odcizení samotného zařízení.

   V rámci kurzu se populární a nenáročnou formou seznámíte se způsobem ukládání dat na nejběžnějších typech paměťových médií, což je klíčové pro pochopení, proč běžné smazání souboru či zformátování disku nepředstavuje významnou překážku pro obnovu dat. Naučíte se používat některé jednoduché SW i HW nástroje pro spolehlivé mazání vč. limitů těchto technologií.

   Délka kurzu: 3 hodiny
   Zaměření: libovolný uživatel
  • 2

   Základy ochrany citlivých dat

   Data patří v dnešní době k tomu nejcennějšímu, co máme. V případě jejich ztráty či odcizení pocítíme prakticky vždy ztrátu - ať už emocionální (např. fotografie) nebo finanční (přístupové údaje k účtům či emailu, citlivá osobní data apod.). V případě ztráty či odcizení firemních dat mohou být důsledky přímo existenční. Z tohoto důvodu je nezbytné data aspoň v minimální míře chránit - a to i v případě malých či středních společností a jednotlivců.

   Tento kurz vás nenáročnou formou seznámí s nejběžnějšími riziky zneužití či odcizení dat a se základními způsoby zálohování dat jako primární prevencí jejich ztráty. V druhé části se naučíte samostatně využívat běžně dostupné nástroje pro šifrování a s výhodami a nevýhodami tohoto způsobu ochrany dat.

   Délka kurzu: 5 hodin
   Zaměření: libovolný uživatel